CANLI DESTEK

Site Menüsü
Site Haritası
Saat
BANYO DEKORASYONU

Dekorasyon; yaşanan mekânların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlenmesidir. Bu gün iş kolu haline gelmiş dekorasyon insan hayatına renk katması, insanın her ihtiyacı olan şeyin elinin altında olması dekorasyon işinin içine girmektedir. Dekorasyon işi renklerin şekillerin kullanılmasıyla her mekânda yaratıcılığı ortaya koymamıza yardımcı olmakla beraber yol göstermektedir. 

Eğer ki bir banyo dekore etmek isteyecek olursak, en önemli başlangıcı o banyonun alt yapısı ile yapmalıyız. Peki, nedir bu altyapı? Banyomuz inşaat halinde iken ilkönce tesisatın, yapacağımız dekorasyona göre en uygun şekilde döşenmesi gerekmektedir. Nereye hangi armatür konulacak, nerde nasıl bir ışık verilecek, nerenin ıslak zemin ve nerenin kuru zemin olacağı önceden tespit edilmeli ki su tesisatının önceden döşensin.  

Su tesisatının dönenmesinden sonra zemine ve duvarlara fayansları döşememiz gereklidir. Fayansalar, zemine döşenen fayansların, duvara döşenen fayanslarla tamamlayıcı veya set olması gerekmektedir. Çok güzel figürlerle bezenmiş fayanslar da çok hoş görünmektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi de çok önemli. Zira bazı fayanslar altına su almaktadır. 

Banyo tavanını altmışa altmış taşyünü asma tavan yaptığımız zaman banyomuza modern bir hava katmış oluruz. Peki, neden taşyünü asma tavan kullanmalıyız. Taşyünü banyoda oluşabilecek buharı emecektir. Ayrıca asma tavanın dekorasyonundan da öte önemli olan bir ayrıntıya değinelim. Banyomuz suyun en çok kullanıldığı yerdir. Suyun giremeyeceği ve nüfus edemeyeceği yer yoktur. Üst kattaki banyo giderlerinden sızan suyun bizim banyomuzun tavanından görünmesi hiç hoş bir manzara oluşturmayacaktır. Böyle bir durumda asma tavandaki her parça yekpare olduğundan, tavanın tamamı sökülmesindense arızanın olduğu yerdeki parçanın sökülüp tamiri çok kolay olacaktır. Asma tavanın tam ortasına ise bir parçayı takmayıp, o parçanın yerine dekoratif bir aydınlatma aracı monte edebiliriz. 

Bu bilgiler ışığında banyomuzu dekore edelim. Geniş bir banyomuzun olduğu varsayalım. Zira dekorasyonu en güzel şekilde görünmesi için banyonun geniş olması önemlidir. İki m² alana bir duşa kabin yerleştirelim. Duşa kabinimizi akrilik bir küvet üzerine yerleştireceğiz. Duşa kabinin birleştirme ve monte aparatlarının alüminyum olması cam kısımlarının ise desenli temperli cam ile monte etmemiz dekorasyonumuza çok incelik katacaktır. Duşa kabinimizin raylı sisteminin ise yaylı rulmanlarla monte edeceğiz çünkü sessiz ve pürüzsüz çalışması gerekiyor.  

İçine monte edeceğimiz armatürün kalitesi çok önemli. Disk armatürlerden takılacak armatürümüzün sıcak ve soğuk suyu birlikte verme becerisine sahip olması gerekli. Aksi takdirde istediğimiz sıcaklıkta suyu elde edemeyiz 

Banyomuz da olmazsa olmazı lavabolar. Lavabo seçimi çok önemli, büyük bir banyoya büyük bir lavabo çok şık duracaktır. Lavabomuza monte edilecek armatürün seçimi ise bu dizayna bütünlük ve şıklık katacaktır. Lavabonun bulunduğu duvara komple kristal bir ayna yerleştiriyoruz. Lavabonun bulunduğu duvar eğer uzunsa, granitten ortası büyük bir lavabo kenarlarını boş bırakıyoruz. Üstteki kristal ayna ile bütünlüğü tamamlayacaktır. Lavabonun altına güzel ahşaptan, eskitme bir dolap yerleştiriyoruz. Aynanın bir tanesi ortada, ikisi kenarlarda üç adet banyo LED aplik lamba yerleştiriyoruz. LED ışıkların lambaları ile lavabomuz çok hoş ve şık görünecektir.  

Genelde banyolara çamaşır makinesi yerleştirilir. Çamaşır makinası duşa kabinin yanına tavandan aşağı kadar inecek şekilde, boydan boya lavabonun altına yerleştirilen eskitme bir dolap yerleştirip içine makinamızı saklıyoruz. Bu şekilde banyomuzun tasarımı mükemmel olacaktır. Makine dolabının üzerini makinamızda kullanılacak ürünleri saklıyoruz.  

Banyomuzun boş kalan duvarına ise diğer dolaplarla bütünlük kazanması açısından, aynı şekil ve dizaynda eskitme bir dolap koyuyoruz. Bu dolabımızı da havlularımızı ve banyoda kullanılan diğer eşyalarımızı koyuyoruz. Dolabımızda banyomuzda çok şık duracaktır. Yere ise banyolarda kullanmaya elverişli bir halı seriyoruz.  

Gözünüzün önünde canlanmıştır. Yeni evinizdeki banyoyu böyle tasarımlamak isterseniz firmamızda banyonuza uygun her türlü ürünü bulabilirsiniz. Sizlerde firmamıza bekliyoruz.Urgancilar Yapı İnşaat Banyo Dekorasyonunda hizmetinizdedir.

  
568 kez okundu

Dil Seçimi
Türkçe       English
MARKALAR

 

FACEBOOK SAYFAMIZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret98449
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°