CANLI DESTEK

Site Menüsü
Site Haritası
Saat
HIRDAVAT

Hırdavat Malzemeleri Çok Geniş Bir Ürün Yelpazesine Sahiptir. Başlıca Hırdavat Malzemeleri; Ağaç - Metal İşleme, Ağaç Kesim Motorları, Aksesuarlar - Yedek Parçalar, Akülü Şarj Ve Akü Takviye Cihazları, Akülü Aletler, Bahçe - Tarım, Boru İşleme, Boya ürünleri kapsamaktadır.

Hırdavat, genel olarak üretimde kullanılan her türlü alet, taşınabilir makina, sarf malzemelerine verilen isime de denilebilir.   Üretimde kullanılan malzemeler nelerdir? Örneğin bir inşaatta çivi, tel, vida, testere, yalıtım malzemeleri, kilitler, kapı kolları daha sayılacak birçok malzemenin bulunduğu bir imalat sektörü olarak düşünebiliriz. İnşaatın kalıpları oluşturulurken mutlaka çiviye, tele, testereye, kerpetene, kesere ihtiyaç duyarız. Bunlar olmaz ise olmazlardandır. Kaba inşaat bittikten sonra ince işçilik gelir ki buda hırdavat olmazsa olmaz malzeme çeşidine girer. Bunlar nedir peki. Su tesisatı ve elektrik tesisatında kullanılan malzemelerdir. Su boruları, kalorifer boruları önceliklidir. Bunlardan sonra elektrik altyapısına gelir. Elektrik boruları döşenir. Elektrik kabloları döşendikten sonra elektrik düğme ve prizleri monte edilir, su tesisatının uygunluğuna göre musluklar armatürler takılır. Kapılar monte edilir, kapı kolları, kilitleri takılır. İşte bunların hepsi hırdavatın ürün gamına girmektedir. Bunlar olmadan imalat olmaz. Bunlar olmadan bir evin bütünlüğü olmaz. Bu bakımdan hırdavat malzemeleri bizim hayatımızda en çok yerden ürünleri içerir.  

Herkesin evinde mutlaka bilumum hırdavat malzemeleri bulunur. Her evde olması gereken hırdavat ürünleri vardır. Bunlardan bazıları düz ve yıldız tornavida, çekiç, çivi, pense, keser, boru anahtarı, açıkağızı anahtar sayılabilir. Evimizde elektrik prizini söküp değiştirmeye kalksak elimizde mutlaka bir kontrol kalem tornavidamızın olması şarttır. Duvara çivi çakmaya kalksan çekice ihtiyaç duyarsın. Musluk söküp takmaya kalksan anahtarsız bu işi yapmak mümkün değildir. Görüldüğü gibi bu aletler olmadan evimizde ufak tefek kendimizin yapabileceği sorunları çözmemiz çok zor. Bu ürünlerin bulunduğu ve temin edebileceğimiz yerler ise hırdavat dükkânlarıdır.  Firmamızda hırdavat konusunda her türlü büyük küçük alet edevat olsun, ister evde ister bir ustanın kullanacağı aletler osun her çeşidini bulabilirsiniz. Sizleri de firmamıza bekliyoruz. 

 

  
545 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Dil Seçimi
Türkçe       English
MARKALAR

 

FACEBOOK SAYFAMIZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret98449
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°