CANLI DESTEK

Site Menüsü
Site Haritası
Saat
Kaba İnşaat ve Kaba İnşaat Malzemeleri
Kaba İnşaat ve Kaba İnşaat Malzemeleri

Kaba inşaat denilince akla ne gelir? Kaba inşaat Ne Demektir?

Kaba inşaat; Kum, çakıl, çimento, kireç, demir, tuğla, kalıp, kalıp bağlantı elemanları kullanılarak yapının taşıyıcı betonarme ve dolgu duvarları yapılmış, başka bir anlatımla henüz iç sıvası bitmemiş, çerçeveleri takılmamış, tesisatları döşenmiş ama aydınlanma vs. bitirilmemiş, boyanmamış inşaata deniyor.Kaba inşaatta aydınlanma yapılmamış; boyanmamış ve henüz iç sıvası yapılmamış olan yapılar, kaba inşaat olarak tanımlanır.

Kaba inşaat malzemeleri nelerdir?

  • Kum
  • Çakıl
  • Çimento
  • Kireç
  • Demir
  • Tuğla
  • Kalıp
  • Kalıp bağlantı elemanları 
İnşaat yapı malzemeleri içerisinde bulunan alçılar, yapılarda kalıp çıkarma işleri için alçı taşının toz haline getirilmesinden elde edilir ve suyla birleştiğinde sertleşme özelliği gösterir. Yapı sektöründe birçok yerde alçı kullanılmaktadır. Günümüzde yapılarda ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı, çatı yalıtımı ve benzeri yalıtım işlemlerinde inşaat malzemeleri ile ciddi enerji tasarrufu sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama yaparken strafor ve taş yünü kullanılır. Taş yünü genellikle yangın olasılığı yüksek binlarda kullanılır. Dış cephe mantaloma işleminde kullanılan straforların kalınlıkları iklim koşullarına göre değişmektedir. Mantolama yapmak için yüzeyin temiz olması gereklidir. İnşaat sürecinde ve tadilat işlemlerinde en önemli görevlerden biri de planlı olarak yapı malzemeleri seçimini sağlamaktır.Yapı malzemeleri seçilirken ihtiyaç doğru belirlenmeli ve buna göre alınmalıdır.


kaba inşaat malzemeleri fiyatları , inşaat malzemeleri fiyatları, insaat malzemeleri fiyat listesi ,kaba inşaat malzemeleri nelerdir ,kaba inşaat malzemeleri satış ,inşaat malzemeleri listesi ,kaba inşaat maliyeti , kaba inşaat malzeme fiyatları

  
3187 kez okundu

Dil Seçimi
Türkçe       English
MARKALAR

 

FACEBOOK SAYFAMIZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret98449
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°