CANLI DESTEK

Site Menüsü
Site Haritası
Saat
Banyo Dolabı Fiyatı Ne Kadardır? Neye göre Fiyatlandırılır?

Banyo Dolabı Fiyatı Ne Kadardır?

Banyo dolaplarının maliyeti verilen siparişe göre değişiklik gösterecektir. Banyo dolabının maliyetini etkileyen faktörler; 

 

  • Banyo dolabı fiyatlarını etkileyen en önemli faktör; dolap yapımında kullanılan malzemelerdir. Firmalar çoğunlukla kullanılan materyellerin çeşidine göre fiyat belirlemektedir. Banyo sürekli ıslakla temas halinde olduğu için sağlam ve uzun ömürlü bir ürünü tercih etmeniz kaliteyi artıracağı gibi fiyatı da artırmaktadır. 
  • Dolabın en ve boy ölçüleri de fiyat değişikliğine yol açan etkenlerdendir. Şöyle ki ortak kullanım alanı olan banyo dolabını kullanacak kişi sayısı da önemlidir. Çekirdek bir aile için tasarlanmış banyo dolabı ile geniş aileler için tasarlanmış banyo dolaplarının ebadları farklıdır.
  • Banyo mobilyalarında kullanılacak malzemelerin üzerine ekstra malzeme ilave edilmesi doğal olarak fiyat konusunda da bir ilave gerektirmektedir.
  • Banyo dolabının deseni de fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. İncelikli çalışılmış işlemeli bir banyo dolabının daha pahalı olmasına şaşırmamak gerekir.

 

Banyo ister istemez hayatımızda büyük rol oynar. Her ne kadar geçirdiğimiz zaman banyoda az gibi gözükse de içimize sinen ve ve bizi mutlu eden vakitler geçirmek isteyeceğimiz bir yaşam alanıdır. Bazen dekoratif olarak sıkıldığımızda yenileriz bazen yeni evimize en başından istediğimiz dolaplara sahip bir banyo isteriz. Sonuçta banyo dolabı mekanın ıslak zeminden oluşmasından kaynaklı oldukça özen gerektirir ki sonrasında sorun yaşamayalım.

 

Hangi firmayla çalışacağımıza karar vermemiz vakit alabilir. Son zamanlarda banyo dolapları için oldukça fazla seçenek mevcut bu noktada aklımız karışmış olabilir. Banyo dolaplarının modellerine örneklere bakarak karar verebiliriz. Bunu yaparken evimizin banyosunun ışığından , mekanın ebatlarına kadar bir çok faktörün seçimimizde etkili olacağını söyleyebiliriz. Ne gibi hazırlıklar yapmalı, daha çok hangi mevsimleri tercih etmeli, daha ekonomik çözümler için hangi yollara başvurmalıyız

Ne zaman ve nereden başlamalı?

Islak zemin. Banyoyu yenilerken su yalıtımını, tesisatını ve havalandırmasını göz önüne almak gerekiyor. Tesisat noktaları belirlendikten sonra banyo vitrifiyelerinin uygun mesafelerde ve uygun noktalara yerleştirilmesine dikkat edilmeli.

Plan yapmak için erken davranmanın faydaları. Eğer ürün seçiminde stoklardaki ürünlerle yetinmek istemiyorsanız, 1-2 ay önceden seçim yapmak mutfak ve banyonun hem istenilen zamanda hem de daha çeşitli ürünlerle yenilenmesini sağlıyor. Yıkımından kullanımına kadar bir banyo ya da mutfağın tamamen yenilenmesi ortalama 7 ile 10 gün zaman alacağından, planlı olmak çok önemli. Bu işlemlere başlamak için hangi mevsimi seçeceğiniz size kalmış ama bahar aylarını tercih etmek daha sağlıklı olabilir. Özellikle ıslak zeminler ve kullanılan malzemeler daha hassas olduğu için yaz aylarındaki yüksek nem oranına ve kışın aşırı soğuğa karşı daha dikkatli olmak gerekiyor.

Neye göre seçmeli?

Uzmanlara göre banyoyu yenilerken en önemlisi malzemenin kalitesine dikkat etmek. Ürünlere bakarak bunu anlamak zor olacağı için firmaların sağladığı satış sonrası destek ve hizmet de önem kazanıyor. Urgancılar Yapı ve İnşaat olarak banyonuzu yenilemek ya da banyonuzu yaptırmak istediğinizde yanınızdayız. Modellerimize bakarak alınan ölçülere uygun tavsiyelerde bulunmak isteriz.

  
328 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Dil Seçimi
Türkçe       English
MARKALAR

 

FACEBOOK SAYFAMIZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret98449
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.62765.6502
Euro6.32966.3550
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°