CANLI DESTEK

Site Menüsü
Site Haritası
Saat

ANASAYFA


Asma tavan ve bölme duvar yüzey kaplaması olarak kullanılır.

Max-Extra MX1215 Çift Akülü Vidalama 12V 1.5Ah 12V, 1.5 Amp Li-Ion Çift Akü

Arazi Tipi Fiberglas Şerit Metre(Saplı)

Arazi Tipi Fiberglas Şerit Metre(Saplı)

50 kg inşaat çimentosu
 1  ...

Urgancılar Yapı ve İnşaat olarak mantolama yaptırmak isterseniz mantolama için yapı kimyasalları malzemeleri tedarik etmeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygulama yaptırmadan önce dikkat edilecek en önemli hususlar vardır. En önemlilerinin başında kaliteli malzeme kullanılmasıdır. Kullanılan kaliteli malzeme hem uzun süreli kullanıma yarayacak hem de tam yalıtım sağlayacağı için tasarruf etme oranını arttıracaktır ve fabrika çıkışlı komple bir sistem olmasına dikkat edilmelidir.
Banyo ister istemez hayatımızda büyük rol oynar. Her ne kadar geçirdiğimiz zaman banyoda az gibi gözükse de içimize sinen ve ve bizi mutlu eden vakitler geçirmek isteyeceğimiz bir yaşam alanıdır. Bazen dekoratif olarak sıkıldığımızda yenileriz bazen yeni evimize en başından istediğimiz dolaplara sahip bir banyo isteriz. Sonuçta banyo dolabı mekanın ıslak zeminden oluşmasından kaynaklı oldukça özen gerektirir ki sonrasında sorun yaşamayalım.
Yapılarda kullanılan önemli tesisatlardan bir tanesi de elektrik tesisatlarıdır. Elektrik tesisatları elektrik firmaları tarafından yapılar inşaat halinde iken belirli bir plan dâhilinde ve tüm ihtiyaçlar göze alınarak hesaplanan ve binalara döşenmektedir. Kaliteli Elektrik Malzemesi ; Elektrik tesisatlarında kullanılan malzemelerin kaliteli olması tesisatın uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar.
Kaba inşaat denilince akla ne gelir? Kaba inşaat Ne Demektir? Kaba inşaat; Kum, çakıl, çimento, kireç, demir, tuğla, kalıp, kalıp bağlantı elemanları kullanılarak yapının taşıyıcı betonarme ve dolgu duvarları yapılmış, başka bir anlatımla henüz iç sıvası bitmemiş, çerçeveleri takılmamış, tesisatları döşenmiş ama aydınlanma vs. bitirilmemiş, boyanmamış inşaata deniyor.Kaba inşaatta aydınlanma yapılmamış; boyanmamış ve henüz iç sıvası yapılmamış olan yapılar, kaba inşaat olarak tanımlanır.
Günümüzde özellikle son günlerde çok büyük ihtiyaç hissedilen depoların birbirine kıyaslanması istenmekte ,özellikle Polyester ve polietilen depo arasında ki fark sürekli sorulan sorular arasında gelmektedir.
Polisan Boya tüm strateji kurgusunu; boyacı ustalarına, nihai tüketicilere, bayilerine, tedarikçilerine, çalışanlarına, hissedarlarına, çevreye ve topluma “en iyi” ürünler/hizmetler sunmak yoluyla “en iyi” kazanımı sağlamak üzerine inşa etmiştir. Teknolojik alt yapısı ve inovatif yaklaşımı ile Polisan AR-GE’si sektörün en gelişmiş ve Türkiye’nin ilk su bazlı mix sistemini geliştirmiştir. Geleneksel sistemler sadece standart katalog renk alternatifi sunarken; 2008 yılında pazara sunulan Polisan Yeni Nesil Mix Center; kaliteden ödün vermeden fabrikada üretilen standart ürünlerle aynı kalitede ve renklerinin büyük bir bölümü raf ürünleri ile aynı fiyatta 1000’lerce renk seçeneğini sunuyor.
Seramik kullanım alanı çok geniş bir malzemedir. Bu bakımdan seramik çok çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlilik sebebiyle seramik yapımında kullanılan malzemelere göre kullanım alanları belirlenir. Seramik Karolar Kil, silis, ergiticiler, renklendiriciler ve diğer mineral hammaddelerden yapılan, genel olarak yer, duvar ve dış cephe kaplaması olarak kullanılan ince plakalardır. Seramikler öğütme, eleme, karıştırma, nemlendirme sureti ile hazırlanır. Presleme, kalıptan çekme, döküm ve oda sıcaklığında şekillendirilir. Daha sonra kurutulur ve yüksek sıcaklıkta pişirilir.
Hırdavat Malzemeleri Çok Geniş Bir Ürün Yelpazesine Sahiptir. Başlıca Hırdavat Malzemeleri; Ağaç - Metal İşleme, Ağaç Kesim Motorları, Aksesuarlar - Yedek Parçalar, Akülü Şarj Ve Akü Takviye Cihazları, Akülü Aletler, Bahçe - Tarım, Boru İşleme, Boya ürünleri kapsamaktadır. Hırdavat, genel olarak üretimde kullanılan her türlü alet, taşınabilir makina, sarf malzemelerine verilen isime de denilebilir. Üretimde kullanılan malzemeler nelerdir? Örneğin bir inşaatta çivi, tel, vida, testere, yalıtım malzemeleri, kilitler, kapı kolları daha sayılacak birçok malzemenin bulunduğu bir imalat sektörü olarak düşünebiliriz.
Dekorasyon; yaşanan mekânların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlenmesidir. Bu gün iş kolu haline gelmiş dekorasyon insan hayatına renk katması, insanın her ihtiyacı olan şeyin elinin altında olması dekorasyon işinin içine girmektedir. Dekorasyon işi renklerin şekillerin kullanılmasıyla her mekânda yaratıcılığı ortaya koymamıza yardımcı olmakla beraber yol göstermektedir. Eğer ki bir banyo dekore etmek isteyecek olursak, en önemli başlangıcı o banyonun alt yapısı ile yapmalıyız. Peki, nedir bu altyapı? Banyomuz inşaat halinde iken ilkönce tesisatın, yapacağımız dekorasyona göre en uygun şekilde döşenmesi gerekmektedir. Nereye hangi armatür konulacak, nerde nasıl bir ışık verilecek, nerenin ıslak zemin ve nerenin kuru zemin olacağı önceden tespit edilmeli ki su tesisatının önceden döşensin.
Çoğu Avrupa ülkesinde konut yapımında mimari planlama titizlikle yapılıp, yapının yapılışında ve malzemeleri seçerken uzun süreli çalışmalar yapılmaktadır. Halbuki ülkemizde bu süreçte mimari çizimlere bina yapılırken ana hatlarıyla sadık kalınmakta ,haliyle istenen sonuca ulaşabilmek için ekstra tadilatlar yapılmaktadır.Bina yapı esnasında diğer ülkelerde oldukça önem verilen ısı,ses, yangın , elektirik tesisatları bizlerde çok geri planda kalmaktadır.Halbuki en basidinden ısı yalıtımı iyi malzemelerle zamanında yapılsa bizleri gereksiz yakıt israfından, fazla ödemelerden kurtaracaktır. Elektrik konusu ise can güvenliğimizi ne derece hiçe saydığımızın göstergesidir. Çıkan birçok yangın kötü elektirik tesisatı yüzündendir. Binanın donanım anlamında kullanılan malzemeler yetersiz, kaliteli olmayan ve görünüşü kesinlikle estetik değildir.Bu yüzden bina sahiplerinin çoğu zaman içinde tekrar tadilata gitmekte ve en kaliteli, estetiğe uygun ve güvenilir donanım ürünlerini tercih etmektedirler.
 1 
Dil Seçimi
Türkçe       English
MARKALAR

 

Üyelik Girişi
FACEBOOK SAYFAMIZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret107605
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870
Hava Durumu